Zalety oświetlenia LED

Wpisany przez Administrator
wtorek, 13 września 2011 13:00
PDF Drukuj Email

energooszczędność ledW niedalekiej przyszłości tradycyjne oświetlenie zostanie całkowicie zastąpione przez oświetlenie ledowe. Duży wpływ na te zmiany mają niewątpliwie zalety nowoczesnego oświetlenia LED. Jedną z ważniejszych zalet jest energooszczędność, dzięki zasilaniu prądem stałym o niskim napięciu (12V DC) mogą generować przybliżony strumień świetlny co tradycyjne żarówki przy znacznie mniejszym poborze mocy - średnio 8 razy mniej mocy pobiera odpowiednik LED tradycyjnej żarówki.


żywotność ledLedówki i taśmy LED wykorzystujące diody tradycyjne lub SMD charakteryzują się bardzo długą żywotnością - od 50 000 do 100 000 godzin. Zakładając, że będziemy korzystali z oświetlenia przez 10 godzin dziennie daje to nam ok 27 lat świecenia! Technologia produkcji i wykorzystywanych materiałów jest odporna na wszelkie wibracje, wstrząsy i uderzenia, co przekłada się na małą awaryjność elementów LED. Taśmy LED kolorowe (RGB) generują różne kolory świecenia, a dzięki szerokiej gamie dostępnych sterowników prostych, półprofesjonalnych i profesjonalnych są bardzo łatwe w sterowaniu. Diody LED mają wysoki wskaźnik oddawania barw , a przy tym są małych rozmiarów.


oświetlenie ledOświetlenie LED jest bezpieczne dla środowiska, ponieważ nie emituje promieniowania nadfioletowego i podczerwonego, nie zawiera szkodliwej rtęci, a dzięki emitowaniu stałego światła nie występuje efekt stroboskopowy, który negatywnie wpływa na nasz wzrok (tradycyjne żarówki świecą z częstotliwością 50 Hz, tzn 50 razy na sekundę zapalają się i gasną, człowiek nie obserwuje tego efektu ze względu na właściwości oka, ale wpływa to negatywnie na nasz organizm). Niskie napięcie zasilania elementów LED przyczynia się również do poprawy bezpieczeństwa wśród dzieci i zwierząt - mniejsze prawdopodobieństwo porażenia prądem.


taśmy ledOprócz tych wszystkich wymienionych zalet nie wspomnieliśmy o szerokim zastosowaniu oświetlenia led. Dzięki małym rozmiarom i swoim parametrom można wykorzystywać je praktycznie wszędzie. Od zabawek i gadżetów, przez oświetlenie samochodowe, reklamowe (kasetony, litery 3D, pleksi), nowoczesne oświetlenie aranżacji wnętrz - podwieszane sufity, szklane półki, meble, szafki kuchenne, lustra i wiele innych, aż do profesjonalnego oświetlenia scenicznego wykorzystywanego m.in. w telewizji, czy oświetlenia architektonicznego. Ledy można spotkać nie tylko w oświetleniu dekoracyjnym i użytkowym, ale również wykorzystywane są coraz częściej do produkcji ekranów telewizyjnych, ekranów telefonów komórkowych. Podsumowując oświetlenie LED jest oświetleniem przyszłości.

 

Jeżeli masz jeszcze wątpliwości skontaktuj się z nami, na pewno pomożemy Ci je rozwiać. tel.

+48 535 762 537

 

<